Pret A Manger otworzy swoje punkty w sklepach sieci Tesco

  • Paweł Makosz
opublikowano: 11-05-2021, 15:48

Brytyjska firma Pret A Manger planuje otworzyć swoje punkty w sklepach Tesco. Jest to próba odświeżenia modelu biznesowego po pandemii, która uderzyła przychody firmy.

Pret A Manger, Londyn
Pret A Manger, Londyn
KF/ Wikipedia Commons/ Domena Publiczna

Pret ucierpiał, ponieważ większość z jego 389 sklepów znajduje się przy głównych ulicach, w węzłach komunikacyjnych i w pobliżu biur, które wciąż nie są tak obłożone jak przed pandemią.

Ponieważ ludzie zaczynają teraz wracać do pracy w Wielkiej Brytanii, Pret, który jest własnością grupy inwestycyjnej JAB zapowiedział, że początkowo otworzy sklep w Tesco's Kensington w centrum Londynu. W czerwcu planuje otwarcie w trzech kolejnych lokalizacjach.

W przypadku sukcesu, rozszerzenie partnerstwa Pret z największym brytyjskim detalistą może zostać wprowadzone na szerszą skalę.

Pret zawarł umowę, na mocy której jego mrożone rogaliki i granole sprzedawane były w sklepach Tesco na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem strony internetowej grupy.

– To partnerstwo z Tesco jest jednym ze sposobów, w jaki przekształcamy nasz model biznesowy, aby dostosować się do nowego sposobu życia i pracy – powiedział we wtorek dyrektor generalny Pret, Pano Christou.

Pret zatrudnia około 5 tys. pracowników, zlikwidowawszy około 3,2 tys. miejsc pracy w ciągu ostatniego roku w wyniku kryzysu związanego z koronawirusem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane