Czytasz dzięki

Prezes Goldman Sachs krytykuje "eksperyment" z ujemnymi stopami w Europie

opublikowano: 05-11-2019, 10:40

David Solomon, prezes Goldman Sachs uważa, że ujemne stopy procentowe trzymają europejską gospodarkę w tyle.

- Myślę, że kiedy będziemy przyglądali się ujemnym stopom w przyszłości, nie będzie to wyglądało na udany eksperyment – powiedział Solomon w telewizji Bloomberg we wtorek. – Nie ma wątpliwości, że wzrost w tej części świata jest niższy, a moim zdaniem na jego przyspieszenie nie pozwalają ujemne stopy – dodał. 

David Solomon
Zobacz więcej

David Solomon fot. Bloomberg

Głos prezesa Goldman dotyczący ujemnych stóp jest kolejnym krytycznym na ten temat. Wcześniej o szkodach, które powodują, mówił m.in. prezes Deutsche Banku Christian Sewing. Jeszcze kilka miesięcy temu rosło przekonanie, że stopy wkrótce wzrosną w Europie. Wzmożenie niepewności i hamowanie globalnej gospodarki spowodowały, że we wrześniu Europejski Bank Centralny rozwiał te nadzieje obniżając jeszcze mocniej główną stopę.

- Nie uważam, że ujemne stopy są naprawdę konstruktywne – powiedział Solomon we wtorek. – Martwi mnie, że kiedy obejrzymy się za siebie i popatrzymy na ten eksperyment z ujemnymi stopami, nie będzie nam się podobało to, co zobaczymy kiedy się to skończy – dodał.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane