Czytasz dzięki

Prezes KGHM o pakiecie antykryzysowym: jeden z najszerszych w Europie

  • PAP
opublikowano: 18-03-2020, 15:03

Przedstawiony przez prezydenta i premiera pakiet antykryzysowy dla gospodarki jest najszerszym, jeśli chodzi o skalę działania, z zakomunikowanych do tej pory w Europie, ocenił w środę prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Na stronie Fundacji Republikańskiej, której jest prezesem, Marcin Chludziński, nowy szef Agencji Rozwoju Przemysłu, jest opisany jako człowiek, który „infekuje polityków dobrymi pomysłami” i „angażuje się w sprawy publiczne z myślą o trzech córkach i żonie, z wiarą, że będą żyły w lepszym miejscu”. [FOT.
Zobacz więcej

SPRAWY W SWOJE RĘCE:

Na stronie Fundacji Republikańskiej, której jest prezesem, Marcin Chludziński, nowy szef Agencji Rozwoju Przemysłu, jest opisany jako człowiek, który „infekuje polityków dobrymi pomysłami” i „angażuje się w sprawy publiczne z myślą o trzech córkach i żonie, z wiarą, że będą żyły w lepszym miejscu”. [FOT. RAFAŁ GUZ/PAP

Chludziński podczas telekonferencji prasowej, na której omówione zostały wyniki Grupy KGHM za 2019 rok, odniósł się do przedstawionego w środę przez prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego pakietu antykryzysowego dla gospodarki z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa.

„Przedstawiony przez prezydenta i premiera pakiet antykryzysowy dla gospodarki jest najszerszym, jeśli chodzi o skalę działania, z zakomunikowanych do tej pory w Europie” - ocenił Chludziński.

Prezes KGHM wskazał m.in. na wątek „zapowiedzianych szerokich inwestycji infrastrukturalnych dla ożywienia i podtrzymania gospodarki'.

"Różnego typu ulgi, subwencje dla firm, które cierpią na spowolnieniu, to dość kompleksowe działania; myślę, że to pomoże polskiej gospodarce zmierzyć się z zagrożeniem, które niewątpliwie do Polski przychodzi w kontekście wydarzeń międzynarodowych” - mówił Chludziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy