Producenci aut z USA pod ciągłą presją

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 12-12-2008, 00:00

Handel przebiegał w niespokojnej atmosferze. Złe nastroje pogłębiły się po prezentacji dużo gorszych od prognoz danych makro zza oceanu, gdzie silnie wzrosła liczba nowych bezrobotnych, zaś deficyt handlowy zamiast spaść, jeszcze się pogłębił.

Atmosferę nadal podgrzewały spekulacje związane z sytuacją w sektorze motoryzacyjnym. Zgodę amerykańskiej Izby Reprezentantów na finansowe wsparcie tamtejszych koncernów uznano za tylko jeden z etapów. I to ten łatwiejszy. Tym samym pod presją podaży były papiery europejskich producentów aut. Spadały m.in. notowania Daimlera, BMW i Porsche.

Pod kreską handlowano papierami Ericssona. Szwedzki potentat sektora sieci bezprzewodowych otrzymał zweryfikowaną w dół rekomendację od Merrill Lynch (z "kupuj" do "niedoważaj"). Spadały kwotowania Inditex, największego europejskiego detalisty odzieżowego. Firma zaprezentowała raport z trzeciego kwartału, w którym dynamika zysku okazała się niższa, niż oczekiwali specjaliści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu