Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 04-11-2022, 17:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Szefowie będą mieli prawo do badania podwładnych alkomatami. Zdaniem ekspertów w projekcie nowelizacji Kodeksu pracy brakuje jednak uszczegółowienia kilku kwestii. Pracodawca sprawdzi trzeźwość pracownika.

Ograniczenie:
Ograniczenie:
Projekt powinien dawać pracodawcom większą swobodę w przeprowadzaniu prewencyjnych kontroli trzeźwości pracowników - uważają prawnicy.
Adobe Stock

2. Klienci planują ograniczyć wydatki na święta. Szansą na poprawę wyników sprzedaży będą Black Friday i Cyber Monday.

3. MŚP obawiają się, że kryzys energetyczny negatywnie odbije się na ich rentowności. Ratunkiem dla nich są zielone inwestycje finansowane z pomocą ulg i dotacji. Jak uchronić się przed rosnącymi kosztami energii?

Więcej zachęt podatkowych:
Więcej zachęt podatkowych:
Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, dyrektor od podatków i innowacji w Ayming Polska, podkreśla, że we wdrażaniu energooszczędnych procesów w firmach pomogą nowe ulgi proinnowacyjne.

4. Kursy i szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe to benefit, który najbardziej zadowoli “igreków” i „zetki”. Jak motywować talenty generacji Y i Z?

5. Portale internetowe, na których publikowane są oferty pracy, będą musiały spełnić wymogi zarezerwowane dotąd dla agencji zatrudnienia – wynika z projektu ustawy o aktywności zawodowej. Jakie zmiany czekają firmy pośredniczące w zatrudnianiu?

Nowość:
Nowość:
Proponowane przez resort rodziny przepisy zakładają, że dla agencji zatrudnienia zarezerwowane będą tylko usługi pośrednictwa pracy i pracy tymczasowej.
Adobe Stock

6. Kancelarie notarialne mają odciążyć sądy w kolejnej ważnej sprawie. Pomysł jest taki, aby także one wystawiały nakazy zapłaty. W odzyskaniu długów firmom pomogą notariusze.

7. Które branże najbardziej odczuły odpływ Ukraińców? Na jakie inne konsekwencje wojny wskazują przedsiębiorcy?

Odpływ:
Odpływ:
Budowlanka i handel – w tych sektorach powrót pracowników do Ukrainy najbardziej dał się firmom we znaki.
fot. ARC

8. W czasie wyjazdów służbowych często dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń. Niestety, prewencja pracodawców w tej kwestii jest niewystarczająca. Jak zapobiec wypadkom podczas delegacji?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane