Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 10-11-2022, 18:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Tak zwana tarcza prawna może poprawić sytuację finansową dostawców realizujących zamówienia publiczne. Podpowiadamy, jak firmy mogą odzyskać straty z inflacji.

Z korzyścią dla firm:
Z korzyścią dla firm:
Efektem zmiany przepisów ma być większa liczba wniosków o waloryzację oraz przedsiębiorców, którzy na niej zyskają.
Adobe Stock

2. Właściciele firm nie mają strategii sukcesji. Przekazują biznes następcom, jeśli pogorszy się ich zdrowie lub chcą przejść na emeryturę. Jak ochronić familijny biznes?

3. System Wczesnego Ostrzegania to szansa na nowe otwarcie dla MŚP, które mają pod górkę. Specjaliści doradzą im, jak przetrwać trudny czas. Jak uporać się ze spadkiem sprzedaży i odpływem kadr?

Istotna pomoc:
Istotna pomoc:
W dobie kryzysu gospodarczego wielu przedsiębiorców tnie wydatki na szkolenia i usługi doradcze. Dofinansowanie z SWO może być dla nich zbawienne.
Adobe Stock

4. Konsumenci chętnie biorą udział w programach lojalnościowych i loteriach. Powody? Kalkulacje finansowe, chęć podreperowania budżetu i możliwość spełnienia marzeń. Akcje promocyjne wabikiem na klientów.

5. Małe przedsiębiorstwo ma być wyłączone z odpowiedzialności karnej za przestępstwa pracowników, które przyniosą mu korzyść. Natomiast korporacja za coś takiego słono zapłaci. Które firmy poniosą kary za czyny zabronione?

Staranność na szali:
Staranność na szali:
Firma oskarżona przez prokuratora o nieprawidłowości w jej działaniu będzie mogła wybronić się przed karą tylko w jeden sposób. Ma wykazać, że jej organy i osoby ją reprezentujące działały z należytą starannością, wymaganą w przedsiębiorstwie, i że zrobiło ono wszystko, co możliwe, aby zapobiec naruszeniom.
Adobe Stock

6. Rośnie popyt na zajęcia z zarządzania, komunikacji i cyberbezpieczeństwa. Standardem jest forma online, choć specjaliści wolą udział stacjonarny. Jakie są nowe potrzeby firm i pracowników dotyczące szkoleń?

7. Aby innowacyjne start-upy mogły długotrwale, stabilnie funkcjonować, niezbędna jest pomoc doświadczonych menedżerów. W Polsce zaczynają się próby stworzenia ekosystemu takich firm. Deep techy potrzebują wsparcia.

Bez pomocy ani rusz:
Bez pomocy ani rusz:
Na wczesne etapy rozwoju deep techom finansowania nie brakuje. Problem pojawia się późniejszych fazach.
Adobe Stock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane