Murapol ma nowych właścicieli

Dominka Masajło
opublikowano: 14-02-2020, 11:45
aktualizacja: 14-02-2020, 15:13

Ares Management i Griffin Real Estate kupili pakiet większościowy w Murapolu.

Spółka joint venture utworzona przez amerykański  fundusz Ares Managment i Griffin Real Estate kupiła ponad 98 proc. akcji  Murapolu. Wartość transakcji nie została ujawniona. Murapol jest jednym z czołowych polskich deweloperów mieszkaniowych działający w największych polskich miastach. Obecnie portfel projektów spółki Murapol, w różnych fazach realizacji, stanowi blisko 18 tys. lokali.

John Ruane, partner  i prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares
Zobacz więcej

John Ruane, partner i prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares Fot. Mat. pras.

- Murapol może się pochwalić imponującymi osiągnięciami związanymi z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości oraz dużą liczbą  projektów w przygotowaniu, co  gwarantuje dalszy wzrost spółki. Polska jest rynkiem, gdzie wciąż występuje deficyt mieszkań, co zapewnia utrzymywanie się silnego popytu – mówi John Ruane, Partner i Prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares.

Ares Management Corporation jest wiodącym globalnym menedżerem w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzącym trzy zintegrowane firmy specjalizujące się w kredytach, private equity i nieruchomościach. Obecnie globalna platforma Ares Management zarządza aktywami o wartości 144 mld USD i zatrudniała około 1,2 tys. pracowników w ponad 20 biurach w 10 krajach świata. Partnerem transakcji jest Griffin Real Estate inwestor typu private equity działający w sektorze nieruchomości w  Europie Środkowo-Wschodniej. Firma inwestuje zarówno w imieniu swoich właścicieli, jak i renomowanych inwestorów międzynarodowych. Wartość brutto zarządzanych przez Griffin aktywów, ulokowanych w ośmiu różnych platformach, to ponad 5 mld EUR.

Do tej pory po 29,4 proc. akcji Murapolu było w rękach spółek Predicto i Estater (powiązane z Wiesławem Cholewem i Leszkiem Kołodziejem) . 23,5 proc. należało do Michała Dziudy, a 15,7 proc. do spółki Cavatina (to spółka Michała Dziudy). 1,3 proc. akcji jest w rękach Michała Sapoty, a 0,65 proc. prezesa Nikodema Iskry.

Jeszcze w 2018 r. spółka planowała debiut na warszawskiej giełdzie, pod tym kątem porządkowała aktywa i zmieniła zarząd. 

 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominka Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu