PSA i FCA myślą o partnerstwie w Europie

opublikowano: 01-04-2019, 07:51

PSA Group i Fiat Chrysler Automobiles rozważają, czy nie podzielić między siebie kosztów inwestycji w budowę aut elektrycznych w Europie, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Informatorzy agencji twierdzą, że już odbyły się wstępne rozmowy dotyczące współpracy przy stworzeniu „super platformy”, na której powstawałyby elektryczne auta obu spółek. Miałoby to pozwolić znacznie zredukować koszty inwestycji w Europie, gdzie konkurencja należy do najostrzejszych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Carlos Tavares, prezes PSA mówił w marcu, że francuski koncern jest gotów na szukanie dalszych możliwości wzrostu po tym jak mniej niż rok wcześniej przejął Opla od General Motors. W tym samym czasie pojawiły się wypowiedzi prezesa FCA Mike’a Manley’a wskazujące na gotowość do zawarcia aliansu lub fuzji. 

- Żaden producent aut nie jest w stanie samotnie ponieść kosztów inwestycji potrzebnych do opracowania platform samochodów smart, hybrydowych i połączonych z siecią, które mają pojawić się na drogach w nadchodzących latach – powiedział Carlo Alberto Carnevale Maffe, profesor Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. – Rozmowy między PSA i FCA, podobnie jak między BMW i Daimlerem, to jasny sygnał, że branża potrzebuje znaleźć nową równowagę konkurencyjną nowych produktów i usług, wspierając się nieuchronną współpracą w opracowaniu technologii i wspierającej infrastruktury – dodał.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu