PZU wciąż liczy na wejście na GPW w V-VI mimo wyroku w arbitrażu

Internet Securities
opublikowano: 01-09-2005, 13:21

Zarząd PZU SA liczy, że mimo ogłoszenia w końcu czerwca częściowego wyroku Trybunału Arbitrażowego w sprawie Eureko przeciwko Polsce, debiut giełdowy największego polskiego ubezpieczyciela jest wciąż możliwy w maju-czerwcu 2006 roku, powiedział w czwartek prezes PZU Cezary Stypułkowski.

Zarząd PZU SA liczy, że mimo ogłoszenia w końcu czerwca częściowego wyroku Trybunału Arbitrażowego w sprawie Eureko przeciwko Polsce, debiut giełdowy największego polskiego ubezpieczyciela jest wciąż możliwy w maju-czerwcu 2006 roku, powiedział w czwartek prezes PZU Cezary Stypułkowski.

„Upublicznienie spółki na giełdzie to sprawa akcjonariuszy i ich uzgodnień na tle wyroku arbitrażowego. Uważam, że debiut spółki w maju-czerwcu jest realny” – powiedział Stypułkowski dziennikarzom.

Dodał, że PZU nie potrzebuje środków, dlatego nie przewiduje emisji nowych akcji, a na GPW wejdą akcje sprzedawane przez Skarb Państwa.

Holenderski koncern Eureko zadeklarował, że jest gotów powrócić do negocjacji z polskim rządem na temat swojej inwestycji w PZU SA po tym, jak wygrał proces przeciwko Polsce w tej sprawie przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym. Trybunał nie ustalił jeszcze wysokości odszkodowania.

Wiceprezes Eureko Ernst Jansen zastrzegł jednak niedawno, że rozmowy mogą być prowadzone dopiero z nowym rządem po wyborach 25 września.

Eureko, posiadające obecnie 31,8% akcji PZU, domaga się realizacji aneksu do umowy prywatyzacyjnej z 2001 roku, który daje im prawo zakupu dodatkowych 21% akcji PZU po wprowadzeniu ubezpieczyciela na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU wciąż liczy na wejście na GPW w V-VI mimo wyroku w arbitrażu