Raport PRNews.pl: Liczba bankowych placówek bezgotówkowych – III kw. 2019

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 06-12-2019, 09:32

Banki rozwijają koncept placówek bezgotówkowych. Z danych zebranych po III kwartale 2019 r. wynika, że takich oddziałów jest na rynku już 273. Największą siecią dysponuje ING Bank Śląski.

W placówkach bezgotówkowych nie jest prowadzona obsługa transakcyjna. Pracownicy zajmują się doradztwem i konsultacjami przy bardziej zaawansowanych produktach finansowych. Zazwyczaj w placówce bezgotówkowej lub w jej najbliższym otoczeniu znajdują się jednak urządzenia samoobsługowe – bankomaty i wpłatomaty.

Największą siecią placówek bezgotówkowych dysponuje ING Bank Śląski. Ma ich aż 142 na 330 ogółem. To zarazem o 24 punkty więcej niż na koniec czerwca 2019 r. Na drugim miejscu uplasował się Bank Millennium, a na trzecim mBank.

Niektóre banki wykorzystują placówki bezgotówkowe do prowadzenia działań wykraczających poza standardową obsługę bankową. Na przykład BNP Paribas organizuje w nich warsztaty i spotkania z przedstawicielami świata kultury czy biznesu. Z kolei Santander uruchomił w placówkach Work/Cafe przestrzeń do coworkingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane