Rekomendacje

MD, ONO
opublikowano: 27-06-2007, 00:00

Kęty

Analitycy Wood Company podtrzymali 15 czerwca rekomendację „kupuj”. Cenę docelową akcji spółki oszacowali na 250 zł przy kursie 206 zł. Wood podwyższył prognozę wyników grupy w tym roku do 1,24 mld zł sprzedaży i 102 mln zł zysku. Twierdzi, że przy wskaźniku PEG (P/E do oczekiwanej stopy wzrostu) bliskim jedności Grupa Kęty wciąż jest atrakcyjna na tle rywali.

Stalprofil

Analitycy BM BPH wydali w raporcie z 15 czerwca rekomendację „redukuj”. Wycenili akcję na 40,98 zł dwoma metodami. Metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) wyceniono je na 39,38 zł, a metodą porównawczą na 47,40 zł. Średnia ważona z obu wycen (metodzie DCF dano wagę 80 proc.) dała właśnie 40,98 zł.

Cersanit

Analitycy KBC Securities w raporcie z 13 czerwca obniżyli rekomendację dla Cersanitu do „trzymaj” z „kupuj” i ustalili cenę docelową spółki na 45 zł za akcję. Niższa rekomendacja to głównie rezultat silnego wzrostu kursu.

Analitycy KBC obniżyli prognozę zysków na lata 2007-08. To konsekwencja słabych rezultatów w I kwartale i opóźnień ekspansji na Ukrainie. Zysk netto w tym roku ma wynieść 162 mln zł, a w 2009 r. 331,1 mln zł. Jednak poszerzenie planów na Ukrainie i deklaracje głównego właściciela dotyczące ekspansji w Rumunii skłoniły KBC Securities do podwyższenia wyceny akcji o 13 proc., do 45 zł. Obecny kurs, po silnych wzrostach w ostatnich miesiącach, przewyższa jednak ten poziom, co zmusiło analityków do obniżenia rekomendacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje