Rotunda już otwarta

opublikowano: 01-12-2019, 22:00

Panoramiczny widok na skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich zza podwójnej szklanej fasady warszawskiej Rotundy dostępny jest dla każdego już od 2 grudnia.

Odgrodzeni od hałaśliwej ulicy taflami laminowanego szkła możemy na pierwszym piętrze i jego antresoli przysiąść, by się zrelaksować, popracować w kawiarnianej atmosferze lub wziąć udział w spotkaniu prowadzonym przez instytucje wspierające start-upy.

Rotunda przypomina starą tylko z zewnątrz. W środku jest pełna
światła, technologii i roślin.
Zobacz więcej

ŚWIATŁO I ROŚLINY:

Rotunda przypomina starą tylko z zewnątrz. W środku jest pełna światła, technologii i roślin. Fot. Marek Wiśniewski

— Udostępnienie warszawiakom pierwszego piętra to efekt szerokich konsultacji społecznych inwestora, PKO Banku Polskiego, z mieszkańcami miasta — mówi Bartłomiej Gowin, współwłaściciel pracowni architektonicznej Gowin-Siuta odpowiedzialnej za zaprojektowanie Rotundy.

Tymczasem na parterze i poziomie -1 w tym samym dniu otwiera się po przerwie oddział PKO BP Rotunda. Wchodząc z poziomu chodnika od ulicy Marszałkowskiej lub Alej Jerozolimskich trafimy na otwartą dużą przestrzeń ze stanowiskami oczekującymi na klientów indywidulanych, a po zejściu na niższy poziom znajdziemy się w labiryncie szklanych sal przeznaczonych dla klientów firmowych i bankowości osobistej. Symbioza banku i części społecznościowej wpisuje się w popularny dziś trend tworzenia w rewitalizowanych obiektach przestrzeni wielofunkcyjnych (vide Koneser, Elektrownia Powiśle, Browary Warszawskie). Taki miks dobrze służy wszystkim funkcjom.

— Jeszcze nie wszyscy warszawiacy są klientami PKO Banku Polskiego. Rotunda pomoże nam, żeby to się zmieniło — wierzy Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

Zrewitalizowana budowla stanie się oazą zieleni w betonowym krajobrazie centrum stolicy. Znajduje się w niej 17 tysięcy roślin, z czego 11,5 tys. posadzono w amfiteatrze w osobnym patio obok Rotundy. Tam również przeniesiono tablicę upamiętniającą ofiary wybuchu w 1979 r.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy