Czytasz dzięki

Rząd Niemiec obniża VAT, wypłaca 300 EUR na dziecko i podnosi podatki na większe auta

opublikowano: 12-06-2020, 12:17

Rząd Niemiec zaakceptował w piątek rozwiązania, które mają pomóc złagodzić skutki kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa, pisze Reuters powołując się na anonimowe źródła w rządzie.

Podczas specjalnego posiedzenia zwołanego na piątek rząd Angeli Merkel podjął decyzję o obniżce VAT z 19 proc. do 16 proc. od 1 lipca do 31 grudnia 2020 roku. Celem jest stymulacja konsumpcji kosztem ok. 20 mld EUR, twierdzi informator Reutersa. Rząd zdecydował także o wypłacie jednorazowo 300 EUR na każde dziecko.

Zobacz więcej

Angela Merkel

Bloomberg

Ministerstwo Finansów poinformowało, że rząd zatwierdził również w piątek projekt zmiany opodatkowania aut. Od 2021 roku nowe samochody z wyższą emisją spalin będą obłożone większymi daninami niż te z niższą emisją.

Największa europejska gospodarka ma spaść w tym roku o 6,3 proc. Ekonomiści instytutu DIW oszacowali, że przygotowany przez rząd pakiet wsparcia o wartości 130 mld EUR doda do PKB Niemiec 1,3 pkt. procentowego w tym i przyszłym roku. Źródła Reutersa twierdzą, że niemiecki parlament ma przegłosować pakiet wsparcia na specjalnie zwołanym posiedzeniu 29 czerwca.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane