Czytasz dzięki

S&P prognozuje nawet 20 proc. spadek cen domów w Dubaju

opublikowano: 22-06-2015, 09:09

Ceny nieruchomości mieszkaniowych w Dubaju mogą spaść nawet o 20 proc. w tym roku z powodu rosnącej podaży i słabnącego popytu, prognozuje Standard & Poor’s.

Agencja widzi możliwość spadku cen nieruchomości mieszkaniowych w Dubaju o 10-20 proc. w tym roku, ale zastrzega, że gospodarka emiratu i jego spółki rynku nieruchomości poradzą sobie w takiej sytuacji.

Bloomberg

Pogorszenie koniunktury w tym i na początku 2016 roku nastąpi po trzech latach wzrostu cen nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spadnie tempo wzrostu gospodarczego, co będzie skutkiem taniej ropy, wzrośnie także zmienność na rynku akcji, uważają eksperci Standard & Poor's.

W 2009 roku Dubaj był na krawędzi niewypłacalności po tym, jak doszło do załamania na jego rynku nieruchomości, które spowodowało aż 60 proc. spadek cen od szczytu w 2008 roku. Od tego czasu nastąpiła jednak dywersyfikacja gospodarki emiratu oraz pozytywne zmiany demograficzne, a także wprowadzono rozwiązania które pozwolą zapobiec powtórce kryzysu, pisze Standard & Poor's. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane