Sąd Najwyższy w Danii decyduje o opodatkowaniu zysków z bitcoinów

opublikowano: 30-03-2023, 14:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sąd Najwyższy Danii orzekł, że zyski ze sprzedaży bitcoina podlegają opodatkowaniu. Decyzja instancji może stać się precedensem dla inwestycji kryptowalutowych w kraju - przekazał w czwartek Bloomberg.

Adobe Stock

Werdykt uznający, że inwestowanie w cyfrową walutę ma charakter spekulacyjny jest podtrzymaniem sądów niższej instancji, oświadczył Sąd Najwyższy w Kopenhadze.

“Sąd Najwyższy zakłada, że bitcoiny są co do zasady nabywane jedynie z myślą o sprzedaży i w ograniczonym zakresie, żeby być wykorzystywane jako środek płatniczy” - stwierdził sąd.

Najwyższa instancja sądownicza w Danii wydała dwa werdykty w sprawie - jedna dotycząca zysków ze sprzedaży bitcoinów, a druga sprzedaży cyfrowej waluty, która została “wykopana”.

28,6 tys. USD za bitcoina

Kryptowaluty całkiem dobrze znoszą kryzys w sektorze bankowym. Jeśli sprawdzą się dotychczasowe trendy, bitcoin ma szansę zamknąć pierwszy kwartał roku największym zyskiem od początku 2021 r., zaś cały bieżący rok znaczącym odbiciem i odrobieniem części ogromnych ubiegłorocznych strat.

Od początku bieżącego roku wartość bitcoina zwiększyła się o około 70 proc. Kurs kryptowaluty utrzymuje się obecnie na poziomie ok. 28,6 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: skib/, Bloomberg

Polecane