Samoobrona poprze propozycje rządu, nawet jeśli nie będzie koalicji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-11-2005, 18:09

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w poniedziałek PAP, że jego partia będzie popierać - jak to określił - "sensowne" projekty ustaw rządowych, nawet w sytuacji, gdy nie wejdzie do koalicji rządowej z PiS.

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w poniedziałek PAP, że jego partia będzie popierać - jak to określił - "sensowne" projekty ustaw rządowych, nawet w sytuacji, gdy nie wejdzie do koalicji rządowej z PiS. "Nie chcemy, żeby powstało przekonanie, że Samoobrona na siłę chce koalicji z PiS, a jak do niej nie wejdzie, to nie będziemy popierać żadnych propozycji rządu. Będziemy popierać sensowne projekty ustaw rządowych, które umożliwią poprawę warunków życia obywateli, nawet jak koalicji nie będzie" - podkreślił Lepper. 

Zapewnił, że za poparcie takich projektów ustaw, Samoobrona nie stawia i nie będzie stawiała żadnych warunków personalnych. Jednocześnie przyznał, że jego partia cały czas jest gotowa "wziąć odpowiedzialności" za - jak to określił - realizację ambitnego i słusznego programu rządu oraz wejść do koalicji rządowej z PiS.

Lepper w oświadczeniu, przekazanym w poniedziałek PAP,  ocenił też, że formuła rządu mniejszościowego spowoduje, że "pełną odpowiedzialność za realizację programu i wdrażanie ustaw w życie ponosić będzie wyłącznie PiS".

W czwartek klub Samoobrony głosował za udzieleniem premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi wotum zaufania. W ocenie Leppera, program przedstawiony przez premiera w expose był bliski programowi społeczno-gospodarczemu Samoobrony.  

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po głosowaniu powiedział dziennikarzom, że jeśli Lepper będzie popierał projekty ustaw PiS i współdziałał w tworzeniu nowego kształtu Rzeczypospolitej, "to może liczyć na zmianę swojej pozycji na scenie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane