SSE Starachowice zanotowała w ubiegłym roku 1,5 mln zł zysku

  • PAP
opublikowano: 28-01-2019, 15:08

W ubiegłym roku Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice wykazała zysk w wysokości 1,5 mln zł, rozpoczęto także inwestycje o łącznej wartości blisko 500 mln zł – poinformował w poniedziałek szef instytucji Marcin Perz.

Podczas konferencji prasowej w Starachowicach Perz podkreślił, że zysk firmy za ubiegły rok był prawie trzykrotnie wyższy niż w 2017 r. (613 tys. zł) oraz ośmiokrotnie większy niż dwa lata wcześniej (182 tys. zł). "Pozwala nam to być dobrym partnerem dla samorządów przy przygotowywaniu terenów pod inwestycje oraz wspierać organizacje społeczne i wszystkie dobre inicjatywy" – mówił prezes spółki.

Zaznaczył, że w ubiegłym roku na terenie SSE Starachowice przedsiębiorcy rozpoczęli inwestycje na kwotę ponad 500 mln zł, a w ciągu ostatnich trzech lat była to kwota ok. 1 mld zł – dla porównania w latach 1997-2015 przedsiębiorcy zainwestowali na terenie zarządzanym przez spółkę nieco ponad 2 mld zł. "Uważamy, że najlepszym ambasadorem świętokrzyskiej gospodarki nie są urzędnicy, tylko świętokrzyscy przedsiębiorcy i produkty, które coraz częściej są światowymi markami" – ocenił Perz.

Dodał, że od momentu utworzenia woj. świętokrzyskiego przedsiębiorcy po raz pierwszy zainwestowali więcej na terenie regionu, w oparciu o zwolnienia podatkowe SSE Starachowice, niż w woj. małopolskim, gdzie w 2018 r. w krakowskiej SSE inwestycje wyniosły 497 mln zł. "To jest wydarzenie historyczne" – podkreślił.

Perz pytany o plany spółki na najbliższy rok podkreślił, że obecnie procedowane są decyzje dot. wsparcia na kwotę 250 mln zł. "Prognozuje to, że 2019 r. będzie jeszcze lepszy niż rok ubiegły" – powiedział.

Wiceprezes SSE Starachowice Miłosz Pamuła podkreślił, że na przestrzeni swojej działalności spółka wygenerowała dzięki przedsiębiorcom ponad 9 tys. miejsc pracy, z czego 2,2 tys. z nich utworzono w ciągu ostatnich trzech lat. "To pokazuje, jaką mamy w tej chwili skalę, dynamikę rozwoju. Oczywiście koniunktura gospodarcza nam sprzyja, ale miejmy świadomość, że w 2018 r. weszła ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która jest szczególnie korzystna dla woj. świętokrzyskiego" – dodał.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice SA obejmuje 16 podstref w województwach: świętokrzyskim (m.in. Starachowice, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce, Morawica), lubelskim (Puławy), opolskim (Tułowice), mazowieckim (Iłża, Szydłowiec) i łódzkim (Mniszków). Ich łączna powierzchnia przekracza 707 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy