TechWIG rozpoczął wtorkową sesję od wzrostów

opublikowano: 01-10-2002, 11:06

Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od korekcyjnych wzrostów warszawskich blue chipów. Na otwarciu zyskał jedynie TechWIG, który został najmocniej przeceniony podczas poniedziałkowej przeceny. Jednak popyt zwyczajowo skupił się na najbardziej płynnych spółkach i po dwóch kwadransach na niewielki plus wyszedł również WIG 20.

Indeks blue chipów rośnie dzięki liderom warszawskiego parkietu - PKN Orlen, TP SA, Pekao, Prokom i KGHM, które skupiają najwięcej obrotu, notują ponad półprocentowe zwyżki. Te wzrosty jednak niewiele znaczą, gdyż obrót po trzech kwadransach przekroczył zaledwie 10 mln zł.

Notowania rozpoczął od strat BRE Bank, kierowany przez Wojciecha Kostrzewę który poinformował, że nie zrealizuje prognoz. Jednak rynek spodziewał się takiego raportu i spółka powoli odrabia straty. Niepokojący jest jednak fakt, że bank nie podał nowych szacunków tegorocznych wyników.

Optymizmem nie napawa większość pozostałych raportów, chociaż rynek spodziewał się gorszych wyników. Na plusie są akcje Agory, której zysk netto spadł w I półroczu o 42 proc., Softbanku z wynikiem gorszym o blisko 80 proc., Optimus z 72,7 mln zł straty i Comarchu, który utworzył 3,12 mln zł rezerwy na utratę wartości Interii i zanotował spadek zysku o 71 proc. Traci natomiast Amica, której audytor zwrócił uwagę na zadłużenie spółki.

Rośnie również Computerland, który poprawił zysk aż o blisko 54 proc., traci natomiast PGF który poprawił zysk netto o 84 proc. Notowania pokazują, ze rynek odrabia ostatnie straty sektora technologicznego, a wyniki zostały już wcześniej zdyskontowane.

Warszawskim spółkom pomagają giełdy zachodnie, które odrabiają wczorajsze 6-7 proc. straty. Zwyżki w Eurolandzie są jednak znacznie wyższe niż na GPW, gdyż na wczorajszej fali wyprzedaży warszawski parkiet obronił się przed głęboką przeceną.

Gracze patrzą bardziej za granicę niż na wyniki polskich spółek. Wśród istotnych publikacji makro pojawią się: o 12:00 sprzedaż detaliczna za lipiec – Euroland i o 16:00 Indeks ISM (dawniej NAPM) za wrzesień – USA. Na wtorkowej sesji będą zawieszone notowania Bielbaw w związku z wezwaniem na akcje spółki ogłoszonym przez Haft.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TechWIG rozpoczął wtorkową sesję od wzrostów