Tesco zredukuje do 9 tys. etatów w Wielkiej Brytanii

opublikowano: 28-01-2019, 17:55

Tesco, największy brytyjski sprzedawca detaliczny, może znacząco zredukować ilość miejsc pracy w swoich sklepach i centrali w Wielkiej Brytanii. W grę wchodzić ma 9 tys. etatów, donosi Reuters.

Firma tłumaczy to działaniami mającymi na celu uproszczenie operacji i osiągnięcie ukierunkowanych oszczędności.

Tesco
Zobacz więcej

Tesco fot. Bloomberg

Tesco szacuje, że połowa wspomnianej liczby pracowników może znaleźć alternatywne zatrudnienie w całej firmie, ograniczając tym samym wpływ redukcji na kadrę pracowniczą.

Tesco, to największy brytyjski pracodawca z sektora prywatnego zatrudniający ponad 300 tys. pracowników. Potentat podkreśla, że główne zmiany dotyczyć będą działów świeżego mięsa, mięsa, ryb i wyrobów wędliniarskich. Firma spodziewa się zamknięcia takich działów w około 90 sklepach.

Tesco powiedziało, że w przeciwieństwie do doniesień medialnych, nie planuje w tym roku żadnych zmian w piekarniach w w swoich sklepach, stwierdziło jednak, że potrzeba mniej pracowników do kontroli zapasów, merchandisingu i w centrali.

W październiku 2016 r. brytyjski gigant przedstawił plan restrukturyzacyjny, dzięki któremu chce zmniejszyć koszty operacyjne o 1,5 mld GBP w ciągu trzech lat dzięki zwiększeniu wydajności w sieci dystrybucji i magazynów oraz oszczędnościach w zakresie zamówień.

Aby zrealizować cel, Tesco potrzebuje osiągnąć marżę operacyjną grupy w wysokości 3,5 do 4,0 proc. do roku finansowego 2019-20,  wobec 2,9 proc. w latach 2017-18.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu