Tesla Model 3 najbardziej rentownym autem

opublikowano: 17-07-2018, 18:04

Model 3, sedan koncernu Tesla, jest najbardziej opłacalnym samochodem elektrycznym w branży motoryzacyjnej, twierdzi, szef jednej z największych firm konsultingowych w tym sektorze, donosi Reuters.

Sandy Munro, prezes Munro & Associates z Michigan ocenia, że samochód Tesli generuje marże zysku netto przekraczające 30 proc. Munro, którego firma rozebrała na części Model 3, aby lepiej go zrozumieć, opublikował swój komentarz w telewizyjnym programie motoryzacyjnym.

Tesla Model 3
Zobacz więcej

Tesla Model 3 fot. Bloomberg

W poprzednich odcinkach poświęconych Modelowi 3 Munro krytycznie oceniał dopasowanie i wykończenie samochodu, ale chwalił jego obsługę na drodze.

Model 3 jest opłacalny, więc muszę przyznać się do pomyłki. Nie sądziłem, że tak się stanie - powiedział Munro, dodając, że "żaden samochód elektryczny nie generuje aż 30 proc. zysku netto, żaden".

Kalifornijski koncern motoryzacyjny Tesla naciska na zwiększenie produkcji Modelu 3, którego ceny zaczynają się na poziomie 35 tys. USD i jest kluczowy dla rentowności spółki. Firma wydała masę  gotówki, aby wyprodukować Model 3 skierowany do szerszego grona nabywców.

Firma Munro pracuje dla kilku producentów samochodów i jest bacznie obserwowana w środowisku analityków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla Model 3 najbardziej rentownym autem