To musisz wiedzieć dziś rano 14 XI 2019

opublikowano: 14-11-2019, 07:37

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Największe rodzime banki nie mają w ofercie lokat długoterminowych. Niszę zapełniają więc ci, którzy chcą zaistnieć na rynku. Więcej…

2. Debiut giełdowy Saudi Aramco zatrzyma przecenę surowca, ale długoterminowe perspektywy nie są optymistyczne. Więcej…

3. Nabywcy pogodzili się z trendami na rynku nieruchomości i kupują na potęgę. Mimo to wzrost cen spowolni w ślad za gospodarką, wynika z raportu ING.

4. W III kwartale 2019 r. skonsolidowany zysk netto PZU spadł o 14 proc. do 879 mln zł. To o 7 proc. powyżej konsensu prognoz według PAP Biznes. Więcej…

5. GTC zanotowało 19,9 mln EUR zysku netto w III kwartale 2019. To wynik o 11 proc. niższy od oczekiwań analityków, ankietowanych przez PAP Biznes. Więcej…

6. PGE, największy w Polsce wytwórca prądu z węgla zapowiada trudny rok. Zabolą go ceny certyfikatów CO 2, import oraz wydatki na wiatraki na Bałtyku. Więcej…

7. Zysk netto grupy Tauron w III kwartale 2019 r. wyniósł 187,6 mln zł wobec 286,4 mln zł zysku przed rokiem, podała spółka w środę w raporcie kwartalnym. Tauron podkreślił, że wyniki są zgodne z szacunkami grupy z końca października.

8. Skonsolidowany zysk netto PGNiG przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w trzecim kwartale 2019 roku spadł do 30 mln zł z 552 mln zł rok temu, poinformowała spółka w komunikacie. Wynik jest zgodny z podanymi wcześniej przez spółkę szacunkami.

9. Główny akcjonariusz spółki pracującej nad urządzeniami diagnostycznymi sprzeda część swojego pakietu, by objąć nowe akcje i dać jej pieniądze na rozwój. 

10. Bank Handlowy opublikował wyniki za III kwartał, które są obciążone odpisem na Elektrobudowę. Więcej…

Historia

101 lat temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu pełnię władzy państwowej.

37 lat temu w czasie stan wojennego do Gdańska powrócił uwolniony przez władze komunistyczne z internowania Lech Wałęsa.

29 lat temu w Warszawie minister spraw zagranicznych Polski Krzysztof Skubiszewski i minister spraw zagranicznych RFN Hans-Dietrich Genscher podpisali traktat potwierdzający kształt istniejącej granicy polsko-niemieckiej.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu