To musisz wiedzieć dziś rano 17 XII 2019

opublikowano: 17-12-2019, 07:17

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Dziś o godz. 11 PFR podzieli się danymi nt. partycypacji w I fazie wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych danych partycypacja w nowym systemie emerytalnym zawiodła i wyniosła 35-40 proc.. Bilans napływów na GPW będzie jednak pozytywny. Tyle że na poziom indeksów wpłynie nieznacznie, uważają analitycy

ARC

2. Na papierze amerykańsko-chińskie porozumienie wygląda świetnie, ale stoją za nim liczby bez pokrycia. Kwestią czasu jest więc zaostrzenie relacji. Nie można też ignorować innych frontów wojen handlowych

3. Tymczasem rozpoczynająca nowy tydzień sesja na amerykańskich giełdach toczyła się w dobrych nastrojach, efektem czego były nowe rekordy indeksów.

4. Niskie stopy procentowe w strefie euro i powrót luzowania ilościowego sprawiają, że nabywcy biurowców akceptują dłuższy zwrot z inwestycji. Kupują więc drożej to, co sprzedaje Echo

5. Enea będzie szukała partnerów do potężnych inwestycji. Postawi na źródła zielone i gazowe. Więcej…

6. Do końca 2020 r. indeks WIG ma około 11-procentowy potencjał umocnienia, szacuje DM BOŚ. Więcej…

7. Marta Czajkowska-Bałdyga z Haitong Banku mocno obniżyła wycenę Santandera, ale sprzedać radzi akcje mBanku.

8. Rada nadzorcza Polnordu ustaliła na 2,12 zł cenę emisyjną akcji serii T. Więcej…

9. Accor, który jest głównym akcjonariuszem Orbisu (85,8 proc.) zawarł wiążącą umowę sprzedaży pakietu ze spółką Accor Invest. Transakcja odbędzie się w drodze wezwania.

10. Amerykański gigant bankowy, Goldman Sachs Group (GSG) ogłosił, że  w ciągu następnej dekady zapewni środki o wartości 750 mld USD w postaci finansowania, usług doradczych i inwestycji na inicjatywy przeciwdziałające zmianom klimatu, a także te, które zwiększą możliwości ekonomiczne dla osób niedostatecznie obsługiwanych przez system bankowy, stojących nisko w hierarchii społecznej, donosi Reuters.

Kalendarium

O 10.30 poznamy raport o stanie brytyjskiego rynku pracy, w którym znajdą się informacje o stopie bezrobocia i wzroście wynagrodzeń. O 11 Eurostat przedstawi dane o handlu zagranicznym UE. 14 to moment ogłoszenia decyzji Narodowego Banku Węgier. Wśród danych z USA znajdziemy: pozwolenia na budowę i rozpoczęte budowy nowych domów (14.30), produkcję przemysłową (15.15) oraz zmianę zapasów ropy (22.40). Do 17 grudnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki musi zatwierdzić i ogłosić nowe taryfy za energię elektryczną.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane