To musisz wiedzieć dziś rano 20 I 2020

opublikowano: 20-01-2020, 07:22

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Przesunięcie premiery „Cyberpunka” nie wpływa na potencjał sprzedażowy ani wycenę CD Projektu, wynika z opinii analityków.

ARC

2. Obligacje nie mają szans na kolejny rok równie dobry jak 2019, oceniają uczestnicy noworocznej debaty rynkowej „PB”

3. Złoty jest podatny na osłabienie uważa Konrad Białas z TMS Brokers, który wziął udział w noworocznej debacie rynkowej "PB". Zobacz wideo>>

4. Pekao i Apollo Global Management złożyły niewiążące oferty na zakup mBanku - poinformowała agencja Bloomberg powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Wstępne zainteresowanie miał wyrazić również PKO BP.

5. Do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wpłynęło pytanie prawne gdańskiego sądu, które może – korzystnie dla banków – wydłużyć procesy o unieważnienie tysięcy umów, informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

6. PKO Obligacji Długoterminowych to fundusz, który zanotował najlepszy bilans sprzedaży w 2019 r., wynika z zestawienia przygotowanego przez serwis analizy.pl.

7. W roku 2019 r. wśród inwestorów indywidualnych rósł popyt na obligacje oszczędnościowe, których oprocentowanie oparte jest o inflację - poinformował w komentarzu dla PAP wiceminister finansów Piotr Nowak.

8. Cena ropy rośnie wyraźnie z powodu wzrostu obaw o dostawy surowca z Iraku i Libii.

9. Jeszcze w środę lipcową serię Podkarpackiego Banku Spółdzielczego wyceniono na 93 proc. W piątek notowania zawieszono, a obligacje podporządkowane banku zostaną umorzone. Pieniądze przepadły, zgodnie z prawem. Więcej w komentarzu Emila Szwedy z obligacje.pl>>

10.  W nowym tygodniu poznamy sporo danych ze świata i Polski. Śledzić będziemy także forum ekonomiczne w Davos oraz decyzje banków centralnych. Zobacz, czym będą żyły rynki>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane