To musisz wiedzieć dziś rano 9 XII 2019

opublikowano: 09-12-2019, 06:57

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. 7 zł za akcję Energi to dobry interes dla Orlenu, ale słaby dla akcjonariuszy energetycznej spółki — uważają analitycy. Wartość Energi podbiłoby anulowanie inwestycji w Ostrołęce Więcej….

2. Akcjonariusze pokazali już, co sądzą o planach przejmowania Energi przez Orlen. Ale obligacje zareagowały nieznacznie, pisze Emil Szweda z portalu obligacje.pl.

3. Klienci banków na razie nie doczekali się przedświątecznych promocji. Na rachunkach oszczędnościowych liczyć można jednak na co najmniej 2,5 proc. Zobacz ranking „PB”….

4. Rada nadzorcza Lotosu odwołała z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca; funkcję prezesa powierzyła Jarosławowi Wittstockowi, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. korporacyjnych - poinformowała w piątek w komunikacie spółka. Więcej….

5. Goldman Sachs spodziewa się wyższych cen ropy z powodu niedawnych ustaleń państw OPEC i sojuszników kartelu dotyczących podaży surowca. Więcej…

6. Najwyższa Izba Kontroli planuje opublikować przed świętami Bożego Narodzenia raporty na temat GetBacku – potwierdziła w piątek PAP rzeczniczka prasowa NIK Ksenia Maćczak.

7. Pojawił się wyczekiwany projekt rozporządzenia premiera w sprawie nadzoru na spółkami skarbu państwa. Więcej…

8. Prezydent USA Donald Trump wezwał w piątek Bank Światowy aby przestał udzielać kredytów Chinom. Bank właśnie przyjął, mimo zastrzeżeń Waszyngtonu, nowy plan kredytowy dla Chin. Więcej…

9. Fiaskiem zakończyła się emisja obligacji Polnordu - nie został osiągnięty minimalny próg, który wynosił 75 mln zł. Więcej….

10. W bardzo dobrych humorach kończyli tydzień inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach. Podczas piątkowej sesji indeksy zdecydowanie zyskiwały na wartości, ani przez moment nie wykazując jakiejś słabości. Więcej…

Kalendarium

O 8 poznamy dane o handlu zagranicznym Niemiec, o 9, Czech i Węgier oraz PKB Norwegii (8). O 10.30 opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje inwestorów w strefie euro. Więcej w kalendarium….

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu