Czytasz dzięki

Trump ma obiekcje wobec planów właściciela TikToka

opublikowano: 17-09-2020, 06:35

Prezydent Donald Trump ma wątpliwości co do zamiaru utrzymania przez chiński ByteDance większości udziałów w amerykańskim biznesie TikToka, donosi Reuters.

W poniedziałek agencja informowała, że chiński ByteDance, właściciel TikToka, chce utrzymać większościowe udziały w globalnym biznesie aplikacji do wideoblogowania, ale deklaruje stworzenie w USA jej globalnej centrali. Oracle miałoby zostać technologicznym partnerem ByteDance, odpowiedzialnym za zarządzanie danymi TikToka, w którym objęłoby mniejszościowe udziały.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Sześciu Republikanów z Kongresu USA wezwało Trumpa, aby odrzucił propozycję ByteDance, która pozwoli chińskiej spółce utrzymać większościowe udziały w amerykańskim biznesie TikToka.

- Koncepcyjnie mogę powiedzieć, że mi się to nie podoba – powiedział Trump zapytany przez dziennikarzy jak ocenia pomysł objęcia przez Oracle tylko mniejszościowych udziałów. – Nie jestem gotowy podpisywać jeszcze czegokolwiek. Poinformują mnie jutro rano i wtedy dam znać – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane