Upłynnienie Echa tuż-tuż

opublikowano: 17-10-2017, 22:00

Główny akcjonariusz chce zmniejszyć udział w spółce z 65,99 do 33 proc.

Kempen & Co, Pekao Investment Banking oraz Wood & Company Financial Services to podmioty, które mają znaleźć na rynku chętnych na niemal jedną trzecią deweloperskiego Echa Investment. Echo i jego główny akcjonariusz — spółka Lisala — podpisały już w tej sprawie umowę z instytucjami finansowymi. Lisala jest kontrolowana przez fundusze Oaktree, PIMCO (grupa Allianz) oraz spółkę Griffin Real Estate. To, że będzie chciała sprzedać akcje Echa, wiadomo od września.

„Spółka, wraz ze swoim większościowym akcjonariuszem, rozważa zwiększenie liczby akcji spółki znajdujących się w wolnym obrocie na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w drodze oferty niepodlegającej obowiązkowi sporządzenia dokumentu ofertowego skierowanej do inwestorów instytucjonalnych, w celu poprawypłynności akcji spółki dla wszystkich akcjonariuszy oraz dalszej dywersyfikacji struktury akcjonariatu spółki” — przekazało wtedy Echo w komunikacie.

Zaledwie kilka dni wcześniej Echo zostało zdegradowane z indeksu mWIG 40 do sWIG 80. Wartość akcji w wolnym obrocie jest zaś jednym z kryteriów klasyfikowania spółek w indeksach. Czy zatem Echo może wrócić do indeksu średnich spółek? — Trudno to oceniać. Nie znamy ceny oraz liczby akcji, jaką rynek jest w stanie zaabsorbować — komentuje Cezary Bernatek z Haitong Banku.

Giełda wycenia Echo na 2,1 mld zł. Lisala dysponuje 65,99 proc. akcji Echa. Jeśli sprzeda wszystkie planowane do sprzedaży walory, zostanie jej jeszcze 33 proc. ogółu akcji dewelopera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane