USA: drugi z rzędu spadek liczby nowych bezrobotnych

ARŻ, Reuters
opublikowano: 31-12-2020, 15:29

Liczba Amerykanów składających po raz pierwszy wniosek o zasiłek dla bezrobotnych nieoczekiwanie spadła w zeszłym tygodniu, ale pozostaje podwyższona w efekcie pandemii, pisze Reuters.

Departament Pracy podał w czwartek, że liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadły do ​​787 tys. w tygodniu zakończonym 26 grudnia. To o 19 tys. mniej niż tydzień wcześniej. Analitycy ankietowani przez Reutera spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wzrośnie do 833 tys.

Chociaż liczba bezrobotnych spadła z rekordowego poziomu 6,867 mln w marcu, utrzymuje się trwale powyżej 665 tys., dotychczasowego rekordu odnotowanego podczas kryzysu w latach 2007-2009.

Cotygodniowy raport o bezrobociu, najbardziej aktualne dane o stanie gospodarki, pokrywa się z innymi niedawnymi słabymi raportami gospodarczymi, w tym ze spadkiem zaufania konsumentów do najniższego od czterech miesięcy w grudniu oraz spadkiem zarówno wydatków, jak i dochodów konsumentów w zeszłym miesiącu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane