Vortex Energy liczy na 150 mln zł z emisji akcji

opublikowano: 27-01-2022, 08:25

Spółka Vortex Energy ogłosiła zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO). Znajdą się w niej akcje należące do VH Invest oraz akcje nowej emisji.

Maciej Pepliński, prezes Vorteksu

Vortex Energy to zintegrowanym pionowo podmiot z sektora OZE, który świadczy usługi od planowania i rozwoju, poprzez budowę oraz zarządzanie techniczne, aż po sprzedaż i zakup projektów na rynku OZE.

Od początku istnienia grupy (18 lat) łączna moc zrealizowanych projektów w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 425 MW, z czego około 320 MW w Polsce.

Vortex Energy posiada w portfelu projekty fotowoltaiczne i wiatrowe na różnym etapie rozwoju o łącznej mocy 12,7 GW, z czego około 1,7 GW ma zabezpieczone tytuły prawne do gruntów. Spółka ma obecnie kilkadziesiąt projektów gotowych do budowy w Polscei. Są to projekty farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 172 MW, w tym 103 MW projektów wiatrowych oraz 69 MW projektów solarnych.

Oczekiwane wpływy netto z emisji to 150 mln zł. Pieniądze pójdą na przejęcia projektów na różnych etapach rozwoju i spłatę finansowania pomostowego.

Obecnie 100 proc. akcji należy do VH Invest, a po emisji i sprzedaży akcji podmiot ten zakłada zachowanie pakietu kontrolnego.

Prospekt spółki nie został jeszcze zatwierdzony przez KNF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane