W Chinach drożały akcje spółek z „cesarzem” w nazwie

opublikowano: 26-02-2018, 15:44
aktualizacja: 26-02-2018, 15:49

Spekulacje dotyczące przyszłości prezydenta Chin wywołały niespodziewany efekt na rynku akcji.

Chińska Partia Komunistyczna chce zmienić konstytucję i umożliwić prezydentowi Xi Jinpingowi pozostanie na stanowisku prezydenta więcej niż dopuszczalne obecnie dwie kadencje. Chińscy opozycjoniści oskarżają Xi o próbę zostania „cesarzem”. Tymczasem spekulacje o przyszłości prezydenta Chin znalazły niespodziewany odzew na rynku akcji. W poniedziałek drożały na chińskich giełdach akcje spółek ze słowem „cesarz” w nazwie. O ponad 7 proc. wzrosła wartość Shenzhen Emperor Technology, producenta kart płatniczych i terminali. Wyraźnie drożały również akcje producenta alkoholi Anhui Yingjia Distillery, który ma w nazwie frazę „powitanie powozu cesarza”, a także producenta AGD Vatti (Chiński Cesarz) oraz przetwórcy mięsa Huangshanghuang (Cesarz cesarzy).

Xi Jinping
Zobacz więcej

Xi Jinping Day Donaldson  (CC BY 2.0) Flickr.jpg

Analitycy przypominają, że wzrost cen akcji spółek z powodu wyrazów lub fraz w ich nazwie nie jest niczym nowym na świecie. Hong Hao, szef analityków z China's Bank of Communications zwrócił uwagę na niedawny wzrost cen akcji spółek, które miały słowo blockchain w nazwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu