W Europie wzrosty dzięki niskim cenom i wieściom z rynku M&A

MD
14-07-2008, 18:41

Europejskie giełdy kończyły sesje wzrostami indeksów. Pomogły wiadomości z rynku fuzji i przejęć. Do zakupów zachęcała także niska wycena spółek.

Główne indeksy giełd w Londynie i Frankfurcie rosły na zamknięciu o ponad 0,7 proc., a giełdy w Paryżu o ponad 1 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał prawie 0,8 proc. Na koniec ubiegłego tygodnia wskaźnik cena/zysk tworzących go spółek wynosił 10,8. To jego najniższa wartość od co najmniej sześciu lat.

Do poprawy nastrojów przyczyniły się wiadomości z rynku M&A. Kurs brytyjskiego banku Alliance & Leicester wzrósł o ponad 50 proc. po tym, jak Banco Santander zdecydował o jego przejęciu. O ponad 20 proc. wzrosły notowania Continental. Niemiecki producent opon poinformował, że rozmawiał na temat ewentualnego zaangażowania z Schaeffler Group, producentem łożysk kulkowych. O prawie 30 proc. drożały akcje TNT. The Financial Times napisał, że pogorszenie koniunktury i wzrost kosztów paliw przyczynił się do powrotu pomysłu fuzji spółki z amerykańskim FedEx.
MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W Europie wzrosty dzięki niskim cenom i wieściom z rynku M&A