W lipcu największe zyski dały fundusze inwestujące w Turcji

Anna Borys
opublikowano: 13-08-2008, 00:00

Właściciele funduszy inwestujących w Turcji w lipcu mieli powody do zadowolenia. Według Analiz Online, właśnie te produkty były najlepsze w poprzednim miesiącu. Brawa należą się Fortis L Fund Equity Turkey (dis) (EUR). Jego klienci w lipcu zarobili 17,59 proc. w przeliczeniu na krajową walutę. Jeszcze lepszy wynik osiągnęli właściciele jednostek inwestycyjnych wycenianych w tureckich lirach. Ich zysk to 23,15 proc.

Główny indeks w Istambule, ISE National 100, zyskał w pierwszym miesiącu wakacji ponad 20 proc. Było to odbicie po bardzo silnych półrocznych przecenach. Warto pamiętać, że rynek turecki był jednym z najsłabszych parkietów wschodzących od początku roku. Fortis L Fund Equity Turkey (dis) (EUR) w ostatnim roku miał stratę 36,96 proc. Niebo nad tureckim parkietem wyraźnie się wypogodziło. Dobrą wiadomością dla inwestorów jest także fakt, że odrzucono wniosek o delegalizację rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju. Zniknęły zatem obawy o destabilizację sytuacji politycznej w kraju.

Optymizm tureckich graczy pomógł innym funduszom lokującym kapitał w regionie. Dobre wyniki pokazał ING Parasol subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus. Jego klienci zarobili w lipcu 12,32 proc. Podium zamyka Skarbiec Subfundusz Skarbiec — Sektora Finansowego Nowej Europy. Wartość jego jednostki inwestycyjnej w poprzednim miesiącu wzrosła o 9,71 proc. Zarządzający debiutującym Operą subfunduszem Opera Substantia.pl zarobił dla swoich klientów 9,30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu