Warszawa: od poniedziałku będzie można przejechać przez pl. Wileński

PAP
opublikowano: 24-08-2012, 07:39

Od poniedziałku będzie można znowu przejechać przez pl. Wileński na Pradze, zamknięty dla ruchu w związku z budową II linii metra. Na most Śląsko-Dąbrowski wrócą samochody osobowe, choć w godzinach szczytu będą je obowiązywać ograniczenia.

Przez pl. Wileński przejadą samochody i komunikacja miejska; na dawne trasy wrócą linie autobusowe z wyjątkiem linii 512 i 527 - poinformował ZTM.

Autobusy linii 512 pojadą al. Solidarności przez most Śląsko-Dąbrowski, dalej al. Solidarności, Okopową i Anielewicza; wracać będą Anielewicza, al. Jana Pawła II, al. Solidarności i przez most Śląsko-Dąbrowski. Linia 527 w związku z ograniczeniem przepustowości mostu Śląsko-Dąbrowskiego zostanie na trasie prowadzącej przez most Gdański. W związku z tym zostanie również utrzymana trasa linii 409.

Na most Śląsko-Dąbrowski będą mogły wjeżdżać samochody, ale w godzinach szczytu - czyli między godz. 6 a 10 oraz między 15 a 19 - na odcinku między tunelem trasy W-Z a Wisłostradą będzie kursować jedynie komunikacja miejska. W tych godzinach kierowcy jadący z Pragi, po przekroczeniu mostu będą musieli zjechać na Wisłostradę. Z kolei kierowcy jadący w kierunku prawego brzegu Warszawy będą na most wjeżdżali z Wisłostrady.

Przejazd przez most Śląsko-Dąbrowski został zamknięty dla samochodów osobowych w związku z budową centralnego odcinka II linii metra w październiku ub. roku. Z kolei od 22 lipca tego roku przez pl. Wileński nie jeździ także komunikacja miejska - pasażerowie muszą się przejść przez plac na piechotę, by kontynuować podróż po drugiej stronie placu.

Od ubiegłego tygodnia ruch w Warszawie jest utrudniony także w związku z awarią na budowanej stacji metra Powiśle; zamknięty został tunel Wisłostrady, a kierowcy korzystają z objazdów.

Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów powiedział PAP, że na objeździe korkuje się ul. Dobra, gdyż część kierowców za wcześnie z ul. Karowej skręca w lewo. Objazd prowadzi bowiem ul. Browarną. Ocenił, że więcej samochodów porusza się po stronie praskiej: Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Szczecińskim i Wybrzeżem Helskim. Dodał, że większy ruch odnotowano także na al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. "Paradoksalnie, warunki na Wisłostradzie, na dalszych odcinkach, się polepszyły. Kierowcy chyba boją się tamtędy jeździć" - ocenił.

Kunert powiedział, że ruch w Warszawie powinno usprawnić otwarcie skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, na którym obecnie trwa budowa stacji II linii metra. Dodał, że być może uda się otworzyć skrzyżowanie wcześniej, niż planowo, czyli przed 17 września. Samochody będą mogły wówczas przejeżdżać Marszałkowską; Świętokrzyska wciąż będzie zamknięta. Tramwaje wrócą na tory na Marszałkowskiej planowo, czyli 17 września - dodał.

Objazd tunelu Wisłostrady w kierunku północnym (w stronę Żoliborza) odbywa się ul. Ludną do Wybrzeża Kościuszkowskiego, wzdłuż Centrum Nauki Kopernik i BUW-u, przed skrzyżowaniem z ul. Karową kierowcy wjeżdżają na jezdnię Wisłostrady. Objazd w kierunku południowym: ul. Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego, Ludną - z powrotem na Wisłostradę.

Objazd dla samochodów ciężarowych poprowadzono ulicą Czerniakowską, mostem Łazienkowskim, Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Helskim, Jagiellońską do mostu Grota Roweckiego. Cięższe pojazdy, o masie powyżej 10 ton, muszą na ten objazd wjechać wcześniej, bo już z Trasy Siekierkowskiej, zamknięty dla nich jest most Łazienkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane