WFPK otrzyma 1,2 mln zł wygranej

Aneta Bawiec
opublikowano: 14-01-2003, 00:00

Wrocław. Wrocławski Fundusz Poręczeń Kredytowych (WFPK) wygrał 1,2 mln zł w konkursie, jaki w 2002 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zorganizowała wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). W konkursie, kierowanym do lokalnych i regionalnych funduszy małych i średnich przedsiębiorstw, wystartowały 43 podmioty. Dotacje z PARP uzyskało 11 instytucji poręczeniowych i 10 pożyczkowych. BGK przyznał swoje nagrody pięciu funduszom regionalnym i jednemu lokalnemu — z Wrocławia.

WFPK ubiegał się o 1,4 mln zł. Wygrał o 200 tys. zł mniej: 700 tys. zł na dotacje z PARP i 500 tys. zł na dokapitalizowanie z BGK.

— Działalność prowadzimy dopiero od trzech miesięcy i dlatego wygrana daje nam nie tylko zastrzyk finansowy, ale i duży prestiż — mówi Anna Skrzeszewska — prezes WFPK.

Obecny kapitał zakładowy funduszu wynosi 1 mln zł. Spółka istnieje od 2002 r. i należy w 100 proc. do gminy Wrocław. Współpracuje z Bankiem Zachodnim WBK. WFPK udzielił dotąd cztery poręczenia na łączną kwotę 81 tys. zł, dla kredytów wartych 130 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Bawiec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WFPK otrzyma 1,2 mln zł wygranej