Włochy: bankierzy mogą być oskarżeni o naciąganie klientów przy sprzedaży diamentów

opublikowano: 03-10-2019, 10:51

Włoscy prokuratorzy zakończyli dochodzenie w sprawie oszustw przy sprzedaży diamentów przez niektóre z największych włoskich banków, donosi Reuters.

Tocząca się od dłuższego czasu sprawa dotyczy domniemanej zmowy między bankami i brokerami kamieni szlachetnych, której celem było naciąganie klientów banków przy sprzedaży diamentów. Banki miały oferować je klientom jako doskonałą inwestycję i sprzedawać po zawyżonych cenach. 

Według dokumentu, do którego dotarła agencja, liczba osób objętych dochodzeniem wzrosła z 68 do 87. Objęło ono również pięć banków, m.in. UniCredit  i Intesa Sanpaolo, oraz dwóch brokerów diamentów. Nie jest pewne, czy prokuratura skieruje akt oskarżenia do sądu, ani czy sąd zgodzi się na proces, podkreśla Reuters.

Agencja przypomina, że cztery z pięciu banków objętych śledztwem zdecydowały się na odkupienie diamentów od klientów po cenie icj nabycia.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy