Włochy: bankierzy mogą być oskarżeni o naciąganie klientów przy sprzedaży diamentów

opublikowano: 03-10-2019, 10:51

Włoscy prokuratorzy zakończyli dochodzenie w sprawie oszustw przy sprzedaży diamentów przez niektóre z największych włoskich banków, donosi Reuters.

Tocząca się od dłuższego czasu sprawa dotyczy domniemanej zmowy między bankami i brokerami kamieni szlachetnych, której celem było naciąganie klientów banków przy sprzedaży diamentów. Banki miały oferować je klientom jako doskonałą inwestycję i sprzedawać po zawyżonych cenach. 

Według dokumentu, do którego dotarła agencja, liczba osób objętych dochodzeniem wzrosła z 68 do 87. Objęło ono również pięć banków, m.in. UniCredit  i Intesa Sanpaolo, oraz dwóch brokerów diamentów. Nie jest pewne, czy prokuratura skieruje akt oskarżenia do sądu, ani czy sąd zgodzi się na proces, podkreśla Reuters.

Agencja przypomina, że cztery z pięciu banków objętych śledztwem zdecydowały się na odkupienie diamentów od klientów po cenie icj nabycia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy