Zuckerberg wezwany do oddania władzy w radzie dyrektorów Facebooka

opublikowano: 03-04-2018, 13:20
aktualizacja: 03-04-2018, 13:21

Akcjonariusz kontrolujący akcje Facebooka wartości ok. 1 mld USD wezwał Marka Zuckerberga, aby zrezygnował z roli szefa rady dyrektorów spółki, pisze amerykański Business Insider.

Scott Stringer, nadzorujący inwestycje funduszy emerytalnych Nowego Jorku chce, aby Zuckerberg zrezygnował z przewodniczenia radzie dyrektorów Facebooka. Obecnie współtwórca właściciela serwisu społecznościowego jest prezesem i szefem rady dyrektorów Facebooka. Stringer, który zareagował na niedawny skandal dotyczą wycieku danych o użytkownikach serwisu uważa, że szef rady dyrektorów Facebooka powinien być niezależny. Domaga się także dokooptowania do rady trzech nowych osób z doświadczeniem w ochronie danych i pilnowania etyki w spółce.

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg, szef Facebooka (fot. Bloomberg)

- To ósma największa spółka na świecie. Mają 2 mld użytkowników. Pływają po nieznanych wodach a nie zachowują się w sposób, który skłania ludzi do dobrych uczuć wobec Facebooka i bezpieczeństwa ich danych – powiedział Stringer, według którego ujawniony wyciek danych do firmy, która wykorzystała je w kampaniach politycznych, to „zagrożenie dla naszej demokracji”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zuckerberg wezwany do oddania władzy w radzie dyrektorów Facebooka