pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Nie żyje były prezes Kopeksu

KUP LICENCJĘ
WST
Pin It email print

Andrzej J. były prezes Kopeksu nie żyje. Jak informuje na swoich stronach internetowych dziennik „Rzeczpospolita” najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

 

Notowania

KOPEX

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Śmierć tego jednego z najbardziej wpływowych ludzi w branży górniczej jest o tyle istotna, iż od pewnego czasu był on kluczowym świadkiem w największym śledztwie dotyczącym korupcji w górnictwie. Obejmuje ono już 27 podejrzanych. Andrzej J. z uwagi na współpracę z organami ścigania miał nie ponieść żadnych konsekwencji nielegalnych działań.

Sprawa dotyczy nie tylko pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego, ale także spółek: KGHM Polska Miedź i Lubelski Węgiel Bogdanka. Według śledztwa przestępczy proceder trwał od lat 90. i dotyczył dokonywania przez spółki i należące do nich zakłady górnicze zakupów urządzeń i maszyn górniczych oraz usług w zakresie remontów, serwisu, a także dostaw części zamiennych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

3 Komentarze

abx 2014-03-03

Takie samo 'samobojstwo' jak Sekuly, Leppera i wielu juz innych ...

adsenior 2014-03-03

Oj trafił do niego SERYJNY SAMOBÓJCA!!!

Daga 2014-03-07

"Okazało się bowiem, że będąc szefem Voest Alpine utworzył tzw. fundusz łapówkowy, dzięki któremu mógł opłacać dyrektorów kopalń i prezesów spółek węglowych, w sumie według zeznań Andrzeja J. było to 9 milionów złotych łapówek. W zamian za to, mieli oni kupować sprzęt wyprodukowany przez jego firmę. Informacje pozyskane przez prokuraturę pozwoliły na postawienie zarzutów 27 wysoko postawionym osobom z branży górniczej." bardziej bym się skupiła na jego poprzednich firmach, kiedy miały miejsce te przekręty, tak jak wyżej jest opisane. akurat w kopeksie był krótko i nic tam wtedy nie robił

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu