pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Białoruś: bezrobocie będzie przestępstwem

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, themoscowtimes.com
Pin It email print

Prezydent Aleksandr Łukaszenko poparł prawo, zakazujące bycie bezrobotnym, donosi agencja Interfax.

 

- Jeśli chcecie przywrócić stary termin: pasożytnictwo społeczne, zróbcie to. Ludziom będzie łatwiej to zrozumieć – powiedział Łukaszenko podczas posiedzenia rządu poświęconego bezrobociu.

Prezydent Białorusi dyskutował z ministrami na temat propozycji przywrócenia karania ludzi, którzy „intencjonalnie unikają pracy”. Rozważane jest wprowadzenie pracy przymusowej.

Łukaszenko wyznaczył 1 stycznia jako termin wprowadzenia rozwiązań prawnych przeciwko „pasożytnictwu społecznemu”, koncepcji rodem z ZSRR. Jednym z najsłynniejszych „pasożytów” był Josif Brodski, któremu w 1964 roku władze nie uwierzyły, że jego zajęciem jest pisanie wierszy, co 23 lata później przyniosło mu literacką Nagrodę Nobla.

Według oficjalnych białoruskich statystyk stopa bezrobocia wynosi w tym kraju mniej niż 1 proc. Niezależne badania szacują jej wielkość na ponad 10 proc. siły roboczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

4 Komentarze

Polak 2014-10-27

Haha, ci to mają pomysły.

prezydent2015 2014-10-27

No proszę, jak skuteczna metoda walki z bezrobociem.

d 2014-10-27

Gdyby u nas to wprowadzić to zostałoby 2-3 procent którzy rzeczywiście nie mogą znaleźć pracy. Reszta to miglance i pacujacy na czarno w Polsce lub zagranicą.

chupacabra 2014-10-27

Brawo baćka! Genialne. W ten sposób można wyeliminować praktycznie wszystkie problemy wspóczesnego świata z rozwolnieniem i hemoroidami włącznie.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu