1,5 mld USD zainwestowały w 2005 r. w Indiach fundusze venture capital

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-02-2006, 13:14

Prywatne fundusze inwestycyjne i fundusze venture capital zainwestowały w 2005 roku w Indiach 1,5 mld USD.Większość z tych funduszy pozyskały firmy informatyczne - podała w poniedziałek gazeta online EETimes.

Prywatne fundusze inwestycyjne i fundusze venture capital zainwestowały w 2005 roku w Indiach 1,5 mld USD.Większość z tych funduszy pozyskały firmy informatyczne - podała w poniedziałek gazeta online EETimes.

    EETimes powołując się na raport firmy AltAssets na podstawie danych Venture Intelligence India, stwierdziła iż większość funduszy pochodziła z USA, Azji (poza Indiami) i Zachodniej Europy. Fundusze pozyskało 125 firm, przy czym 63 z nich uzyskały dofinansowanie sumą ponad 10 mln USD.

    AltAssets zauważa, iż suma inwestycji była nieco mniejsza niż w 2004 roku, kiedy to w Indiach prywatne fundusze inwestycyjne i venture capital dofinansowały 129 firm łączną kwotą ponad 1,6 mld USD.

    Według raportu, większość z zainwestowanych pieniędzy pozyskały firmy informatyczne. Z danych Venture Intelligence India wynika, że większość z tych funduszy została przeznaczona na badania i rozwój oraz na tworzenie lokalnych centrów operacyjnych.

    Indie znajdują się na drugim miejscu na świecie jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy venture capital dla firm informatycznych. Liderem pozostają USA; dla porównania kapitały, które pozyskały indyjskie firmy IT od funduszy venture capital w 2004 roku, w tym samym okresie otrzymały tylko amerykańskie firmy informatyczne z Kalifornii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane