6 tys. Szwajcarów pozwało Volkswagena

opublikowano: 02-01-2018, 11:58
aktualizacja: 02-01-2018, 11:59

Organizacja ochrony konsumentów złożyła w sądzie w Zurychu pozew w imieniu 6 tys. Szwajcarów, którzy oskarżają Volkswagena i szwajcarskiego dilera jego aut o straty spowodowane przez „dieslegate”, informuje Reuters.

Organizacja SKS ujawniła, że pozywający właściciele volkswagenów szacują swoje straty średnio na 15 proc. początkowej ceny detalicznej tych aut.

Volkswagen, silnik TDI, diesel
fot. Bloomberg

- Samochody sprzedawane jako przyjazne środowisku były nadmiernie wyceniane od samego początku. W związku z manipulacją systemem wydechowym straciły jeszcze więcej na rynku wtórnym – tłumaczy SKS.

Volkswagen poinformował, że zapozna się ze szczegółami pozwu. Zaznaczył jednak, że eksperci nie dostrzegli żadnego znaczącego spadku wartości jego aut z silnikami diesla na szwajcarskim rynku.

- Zaufanie i satysfakcja naszych klientów są dla nas bardzo ważne. Jednak, według naszej opinii nie ma prawnych podstaw do występowania z roszczeniami dotyczącymi problemów aut z silnikami diesla – głosi oświadczenie niemieckiego koncernu.

Volkswagen podkreślił, że w Szwajcarii wprowadził już poprawki do 98 proc. ze 173 tys. aut z silniami diesla, które tego wymagały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane