85% Brytyjczyków widzi związek między Irakiem a zamachami w Londynie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-07-2005, 07:43

85 proc. Brytyjczyków uważa, że ataki terrorystyczne z 7 i 21 lipca mają związek z zaangażowaniem Londynu w wojnę w Iraku - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek w "Daily Mirror".

85 proc. Brytyjczyków uważa, że ataki terrorystyczne z 7 i 21 lipca mają związek z zaangażowaniem Londynu w wojnę w Iraku - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek w "Daily Mirror".

    Według badania przeprowadzonego na zlecenie dziennika oraz telewizji ITV, dla 23 proc. badanych konflikt w Iraku jest głównym powodem, dla którego zamachowcy przeprowadzili w Londynie krwawe ataki; 62 proc. jest zdania, że obecność Wielkiej Brytanii w Iraku to jeden z czynników mających wpływ na zaatakowanie londyńczyków.

     12 proc. ankietowanych nie widzi żadnego związku między poparciem przez Wielką Brytanię USA w Iraku a dwiema seriami lipcowych zamachów.

    Taktyka brytyjskich antyterrorystów, zezwalająca funkcjonariuszom "strzelać, aby zabić dla ochrony", ma poparcie 71 proc. ankietowanych Brytyjczyków, pomimo fatalnej pomyłki policji, która zastrzeliła podczas piątkowej operacji niewinnego Brazylijczyka.

    Badanie przeprowadził ośrodek YouGov w dniach 22-24 lipca. Wzięło w nim udział 1671 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 85% Brytyjczyków widzi związek między Irakiem a zamachami w Londynie