ABM Solid może pozyskać chińskiego inwestora

[ANP]
opublikowano: 04-06-2012, 14:39

– Jeśli chiński partner China National Electric Engineering Corporation (CNEEC) wygra jakiś przetarg w sektorze energetycznym, to może być inwestorem dla ABM Solid – powiedział na konferencji prasowej Marek Pawlik, prezes ABM Solid, firmy która przechodzi proces restrukturyzacji.

Dodał, że ABM Solid liczy na wykonywanie prac m.in. przy budowie bloku energetycznego w Jaworznie. W najbliższych latach wartość prac budowlanych w energetyce w Polsce wyniesie 50 mld zł.
– Z tego tortu chciałbym pozyskać dla spółki 3 mld zł. Obecnie złożyliśmy oferty na 9 kontraktach o łącznej wartości prac 2,5 mld zł, które przypadłyby na ABM Solid – mówi Marek Pawlik.

W tej kwocie nie ma oferty na Jaworzno, ale jest na Kozienice, gdzie od rozstrzygnięcia odwołał się chiński COVEC w konsorcjum z CNEEC.
Jednym z najważniejszych elementów restrukturyzacji budowlanej spółki ABM Solid jest pozyskanie 36,2 mln zł na kapitał obrotowy i spłatę obligacji w drodze emisji akcji.

– Przeanalizowaliśmy sytuację ABM Solid i uznaliśmy, że spółka jest przeinwestowana. Jednak ma referencje i może pozyskać perspektywiczne kontrakty. Ich analiza pokazuje, że spółka jest w stanie zarabiać i jeśli będzie dokapitalizowana to wróci na ścieżkę wzrostu – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.
Dodał, że w trakcie realizacji jest subskrypcja prywatna akcji.

– Jeśli zakończy się sukcesem, to spółka będzie dokapitalizowana i będzie mieć na tyle środków, by dalej się rozwijać. Spółka jest bardzo ciekawym kąskiem inwestycyjnym przy obecnie bardzo niskich wycenach rynkowych i z możliwością realizacji planów w zakresie prognoz oraz pozyskiwania przyszłych  kontraktów, zwłaszcza w energetyce. Dlatego zdecydowaliśmy się w tym uczestniczyć. Dalszy rozwój spółki nie będzie zagrożony, jeśli to wszystko się powiedzie – mówi Grzegorz Leszczyński.

Dodał, że plan zakłada przeprowadzenie emisji prywatnej wspólnie z prywatnymi inwestorami.

– Wśród nich są zrówno indywidualni, jak i finansowi. Rozmawiamy także z branżowymi. Mamy duże doświadczenia w restrukturyzacji firm i kilka budowlanych spółek w portfelu.

Do emisji potrzebujemy partnerów, najlepiej branżowych. W najbliższym czasie będziemy informować o wynikach emisji prywatnej – mówi prezes DM IDAM SA.
Do połowy czerwca będzie znany wynik subskrypcji prywatnej.

W emisji akcji zamierza uczestniczyć Marek Pawlik.
– Obejmę jakiś pakiet akcji, ale dziś trudno powiedzieć ile dokładnie. Chcę też odejść z zarządu  do rady nadzorczej. Na moje miejsce przyjdzie ktoś z zewnątrz lub ze spółki – powiedział Marek Pawlik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu