Airbus dostarczył pierwszego A350 dla Japan Air Lines

opublikowano: 13-06-2019, 12:37

W czwartek dostarczony został japońskiemu przewoźnikowi lotniczemu pierwszy samolot serii A350. Specjalnie dostosowana wersja ma być wykorzystywana na rynku krajowym, donosi Reuters.

Oczekuje się, że nowe maszyny będą obsługiwały zwiększony popyt podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio w 2020 r.

Airbus A350
Zobacz więcej

Airbus A350 fot. REUTERS/Regis Duvignau/Forum

Airbus zrealizował swoje pierwsze zamówienie dla Japan Air Lines w 2013 r., rozbijając tym samym duży rynek krajowy, od dawna zdominowany przez głównego rywala europejskiej firmy, amerykańskiego Boeinga.

Obecna umowa o szacunkowej wartości 9,5 mld USD pojawiła się po długiej kampanii lobbingowej przedstawicieli JAL, którzy nie byli wcześniej zaznajomieni z samolotami Airbusa, w tym z ich charakterystycznymi elementami sterującymi.

Prezes JAL, Yoshiharu Ueki, były pilot, powiedział, że doświadczenie w symulatorze A380 pomogło mu w podjęciu decyzji o wyborze Airbusa dla JAL.

Boeing dominuje na rynku pasażerskich odrzutowców szerokokadłubowych w Japonii, ale w przypadku wąskokadłubowych, mniejszych maszyn rynek jest mocniej podzielony.

Szef sprzedaży w Airbusie, Christian Scherer stwierdził, że lot A350 do Japonii odbędzie się przy użyciu mieszanki paliwa tradycyjnego i alternatywnego, co podyktowane jest chęcią ograniczenia emisji szkodliwych dla środowiska gazów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu