Al Mazrouei: 85 proc. nadpodaży ropy usunięte

opublikowano: 03-04-2018, 14:14
aktualizacja: 03-04-2018, 14:15

Dzięki umowie o ograniczeniu wydobycia zniknęło „85 proc. problemu” nadpodaży, a OPEC i inni uczestniczy porozumienia szukają sposobu na współpracę po jego wygaśnięciu, powiedział Suhail Al Mazrouei, minister ds. energii Zjednoczonych Emiratów Arabskich i w tym roku prezydent OPEC.

Al Mazrouei przekonuje, że globalna gospodarka odniosła korzyści z ograniczenia podaży ropy. Nie obawia się, że potencjalna wojna handlowa może wpłynąć negatywnie na sytuację na rynku.

- Nie obawiam się wojny handlowej na rynku ropy – powiedział. – Ona może mieć wpływ na koszt odwiertów, koszt dokończenia projektów, ale myślę, że jej całkowity wpływ na ceny ropy będzie niewielki – dodał.

W tym miesiącu uczestnicy porozumienia o ograniczeniu podaży ropy spotkają się w Jeddah w Arabii Saudyjskiej. Mają tam dokonać oceny postępu w ograniczaniu globalnej nadpodaży ropy i równoważeniu rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu