Algorytm zlikwiduje kolejki do galerii Uffizi

  • DI
opublikowano: 14-10-2018, 22:00

W Galerii Uffizi we Florencji opracowano algorytm, który pozwala uniknąć kolejek do kas i zwiedzania.

Bilety będą wydawane w siedmiu interaktywnych automatycznych kasach z dokładną godziną wejścia do muzeum, wyznaczoną na podstawie analizy różnych danych, takich jak inne wydarzenia w mieście, dzień tygodnia, dokonane wcześniej rezerwacje grupowe czy pogoda. Uffizi ze słynną kolekcją największych arcydzieł malarstwa to pierwsze muzeum na świecie, w którym będzie działać ten nowatorski system. Nowe zasady zakupu biletów w obleganej galerii sztuki wejdą w życie w 2019 r. System, który będzie mierzył czas oczekiwania na wejście i tym samym zlikwiduje kolejki, opracowano we współpracy z uniwersytetem w mieście L'Aquila w Abruzji. Godzina rozpoczęcia zwiedzania będzie tak dokładna, że uwzględniony w niej ma być tylko kilkuminutowy margines błędu.

Nowatorski program to rezultat starań podjętych przez Eike Schmidta, dyrektora Uffizi, Niemca mianowanego na to stanowisko dwa i pół roku temu. Obiecał zlikwidować największy problem placówki — gigantyczne kolejki przez większość roku, a także kwitnący proceder sprzedaży biletów przez tzw. koników oferujących za wysoką opłatą natychmiastowe wejście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy