Amerykańskie pieniądze zalewają europejskie rynki akcji

opublikowano: 24-03-2015, 19:44

Tylko w ubiegłym tygodniu fundusze inwestycyjne z USA zainwestowały w akcje w Europie rekordową kwotę 3,9 mld USD, informuje firma badawcza EPFR Global. - Ten trend zdecydowanie nasila się – skomentował najnowsze dane Cameron Brandt z EPFR.

Amerykańskie inwestycje w Europie wyniosły do połowy marca tyle, ile przez cały luty i trzykrotnie więcej niż w styczniu.

Paneuropejski indeks STOXX wzrósł od początku roku o 16 proc., a niemiecki DAX o 21 proc. Mocno poszły w górę także rynki akcji w Belgii, Szwecji i Hiszpanii. Amerykańskich inwestorów przyciąga na europejskie rynki słabnące euro, a także ilościowe luzowanie polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny. Do tego eksperci nie spodziewają się, aby napływ pieniędzy do Europy osłabł w bliskiej perspektywie czasu. 63 proc. menedżerów funduszy chce inwestować więcej w Europie w tym roku, wynika z ostatnich badań Bank of America Merrill Lynch. To największy odsetek od 2001 roku.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Amerykańskie pieniądze zalewają europejskie rynki akcji