Analitycy: potencjał wzrostu tej spółki to 262 proc.

opublikowano: 02-07-2019, 11:33

Krzysztof Radojewski i Kamil Jędrej, analitycy Noble Securities, wycenili akcje spółki MCI Capital na 26,5 zł. To - bagatela - o 262 proc. więcej niż wynosił kurs w dniu wydania raportu.

Wycena bazuje na wartości aktywów netto spółki.

"MCI Capital po latach intensywnych inwestycji i zwiększania wartości posiadanych aktywów, obecnie skupia się na wychodzeniu z inwestycji i akumulowaniu środków. Z jednej strony może to ograniczyć w średnim okresie dokonywanie nowych inwestycji, ale z drugiej strony w przypadku wyjścia będzie potwierdzeniem wyceny wartości aktywów ujętej w bilansie" - napisano w uzasadnieniu raportu, wydanego 28 czerwca. 

Jako główne rodzaje ryzyka dla wyceny wskazano ograniczoną płynność inwestycji portfelowych oraz wysoki poziom koncentracji portfela inwestycyjnego.

Jak dodano, jedną z przyczyn dyskonta w stosunku do wartości księgowej może być fakt, że spółka nie płaci dywidendy.

"Akcje MCI Capital są systematycznie wyceniane z dyskontem do wartości księgowej. Wartość dyskonta zmienia się w czasie, a w ostatnim okresie wzrosło do ok. 70%. Jest to dla nas nie do końca zrozumiałe, gdyż ostatnie transakcje wyjścia z aktywów pokazują, że spółka sprzedaje je w pobliżu lub powyżej wyceny rynkowej, a z drugiej strony nietrafione inwestycje są systematycznie przeszacowywane w dół" - napisano w raporcie, który powstał w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Raport dostępny jest w załączniku. 201906_MCI Capital

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy