Analityk: Czas realizować zyski z Orange

opublikowano: 26-06-2019, 15:59

Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku, obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Orange Polska. Jego zdaniem warto realizować pokaźne zyski z ostatnich tygodni.

- Sądzimy, że przy obecnym poziomie wyceny giełdowej, potencjał do dalszego umacniania się notowań wyczerpał się. Po aktualizacji prognoz (także o efekty pierwszych podwyżek cen) oraz wskaźników dla spółek porównywalnych (wzrost mediany EV/EBITDA’19 do 5,6x), nowy poziom ceny docelowej wyznaczamy na 7,50 zł, co implikuje 2,9-procentowy potencjał wzrostowy. Stąd, obniżamy nasze zalecenie inwestycyjne z kupuj do trzymaj - napisał analityk w uzasadnieniu rekomendacji.

Orange
Zobacz więcej

Orange fot. REUTERS/Eric Gaillard/Forum

Paweł Szpigiel ostrzega, że wyniki za drugi kwartał będą jego zdaniem słabe, co może ochłodzić sentyment do walorów telekomu.

- Estymujemy poziom EBITDaL na 693 mln zł. Wynik jest płaski rok do roku, jednak po eliminacji zysków ze sprzedaży nieruchomości spada o blisko 6 proc.. Spółce trudno jest zatrzymać spadki wysokomarżowych obrotów na tzw. „legacy business”, a wprowadzone wzrosty cenników B2C będą widoczne w wynikach z opóźnieniem - dodaje Paweł Szpigiel.

Raport, wydany 19 czerwca, dostępny jest w załączniku.

Orange_Polska_20190619_s

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy