Analityk DM BDM obniżył cenę docelową akcji Creepy Jara

opublikowano: 28-03-2023, 09:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Krzysztof Tkocz, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację “kupuj” dla akcji spółki Creepy Jar, ale cenę docelową obniżył z 1200 do 1065 zł.

Michael Nagle/Bloomberg

“Spodziewamy się, że dzięki wydanemu na styczniu 2023 r. kolejnemu rozszerzeniu („Building update”) do gry „GH” oraz jej VRowej wersji początek roku przyniesie zbliżone rezultaty wynikowe r/r i dalszą generację dobrego CF. W związku ze starzejącym się flagowym produktem spółki, liczymy się z jego spadkiem monetyzacji r/r w kolejnych kwartałach“ - napisał Krzysztof Tkocz w raporcie z 21 marca.

Ekspert uważa jednak, że odsłona „Chimery” wraz z budującą się społecznością gry okaże się katalizatorem do wzrostów notowań CRJ w nadchodzących miesiącach.

“Oczekujemy, że w najbliższym czasie spółka wykorzysta jedno z nadchodzących wydarzeń branżowych (prawdopodobnie E3 w czerwcu) jako moment rozpoczęcia kampanii marketingowej tego projektu. Zakładamy, że dzięki premierze „Chimery” (II kw. 2024) i utrzymaniu dobrej sprzedaży „GH” spółka w kolejnych latach wejdzie na nowy poziom wynikowy. Na przestrzeni 2024-25 r. prognozujemy odpowiednio 86,7/89,4 mln zł skorygowanego zysku netto, co przekłada się na wskaźnik P/E na atrakcyjnym poziomie 7x. Ponadto zwracamy uwagę na komfortową sytuację finansową spółki (na koniec grudnia 2022 posiadała 86,0 mln zł aktywów finansowych). Tak duża poduszka nie dość, że pozwoli spółce odpowiednio przygotować się do premiery „Chimery” pod kątem produkcyjnym i wydawniczym, to jeszcze umożliwia dystrybucję zysków do akcjonariuszy - dodaje Krzysztof Tkocz.

Spółka zadeklarowała wypłatę 26,9 zł dywidendy na akcję.

“ Z uwagi na brak planów odnośnie rozbudowy studia o kolejne zespoły i prowadzenia jednocześnie większej ilości projektów, zakładamy w naszym modelu, że spółka w kolejnych latach będzie kontynuowała dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami. W 2025 r., w związku z premierą „Chimery” zakładamy wzrost dywidendy na akcję do poziomu 60 zł“ - uważa Krzysztof Tkocz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane