Analityk: to nie jest czas na akcje KGHM

opublikowano: 15-10-2019, 10:12

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOS, w raporcie z 7 października podtrzymał rekomendację "sprzedaj" dla akcji KGHM, a cenę docelową obniżył do 65 zł.

"Uważamy że zdecydowanie nie jest to najlepszy moment, by inwestować w walor tak zależny od cykli gospodarczych. Argumenty na poparcie naszej powściągliwości, które przytaczaliśmy w naszych wcześniejszych raportach, w większości pozostają prawdziwe. Po pierwsze, nadal rozczarowuje nas poziom operacyjnych przepływów pieniężnych (wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na wyjątkowo słabe wskaźniki konwersji EBITDA na gotówkę); po drugie, niezmiennie niepokoi nas rosnący dług netto, który wg naszych szacunków może przekroczyć 8 mld zł na koniec roku (w szczególności kiedy uwzględnimy oczekiwany w II poł. br. ujemny efekt różnic kursowych ze względu na aprecjację USD). Po trzecie, nie zachwyca nas stosunkowo wysoki poziom kosztów operacyjnych w związku z rosnącymi kosztami usług wewnętrznych, wynagrodzeń i surowców, włącznie z energią" - napisał analityk w raporcie.

Jak podkreślił, największy wpływ na negatywną ocenę mają ceny miedzi, które w ostatnich tygodniach zachowywały się kiepsko.

"Pesymistyczny scenariusz rozwoju sytuacji makroekonomicznej powoduje – wespół z oczekiwaniami wzrostu kosztów operacyjnych – obniżenie naszych krótko- i długoterminowych prognoz wyników finansowych KGHM" - dodaje analityk.

Raport dostępny jest w załączniku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy