Czytasz dzięki

Ant Group podał szczegóły rekordowego IPO

opublikowano: 22-10-2020, 07:19

Chiński gigant płatności elektronicznych ogłosił, że sprzeda w pierwotnej ofercie publicznej 11 proc. akcji, oferując na giełdach w Hongkongu i Szanghaju po 1,67 mld papierów.

Ant Group w 33 proc. należy do chińskiego giganta e-commerce Alibaba i jest kontrolowany przez założyciela, chińskiego miliardera Jacka Ma. Spółka otrzymała w ostatnich dniach zgody giełd w Hongkongu i Szanghaju na przeprowadzenie IPO. Cenę akcji ma podać 27 października. Strategiczni inwestorzy Ant Group uzgodnili już subskrypcję 80 proc. sprzedawanych w IPO w Szanghaju akcji. Alibaba, za pośrednictwem spółki zależnej Zhejiang Tmall Technology, chce kupić 730 mln papierów, co pozwoli jej utrzymać dotychczasowy udział w kapitale.

fot. Bloomberg

IPO Ant Group ma szansę być największym w historii. Analitycy uważają, że może sięgnąć 35 mld USD.

Po dziewięciu miesiącach Ant Group miało 118,19 mld juanów (17,7 mld USD) przychodów i były one o 42 proc. większe niż rok wcześniej. Alipay, należąca do spółki aplikacja służąca do płatności internetowych zwiększyła liczbę użytkowników do 731 mln na koniec września. To o 20 mln więcej niż było ich na koniec czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane